خرید(بررسی ازدواج زارع)

بررسی ازدواج زارع|40191715|imv34011961|اجبار در ازدواج,ازدواج زارع,ازدواج به زور,ازدواج نا خواسته
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان بررسی ازدواج زارع وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

بررسی ازدواج‌های اجباری و تاثیر آن در رشد آسیب‌های اجتماعی

كم نیستند كسانی كه در سراسر دنیا روزهای جوانی خود را به پای همسری گذاشته‌اند كه هیچ علاقه‌ای به او ندارند و فقط اجبار، پیوندی مصنوعی میان آنها ایجاد كرده است؛ البته هیچ‌كسی به تداوم این قبیل ازدواج‌ها امیدی ندارد،

می‌گوید از امروز دیگر خیالش راحت است و آسوده سرش را روی بالش می‌گذارد. او بدون هیچ پشیمانی لب به اعتراف باز می‌كند و از روزهایی می‌گوید كه در انتظار مرگ او بوده است. می‌گوید وقتی پدرش به زور او را به عقدش درآورد، از همان نگاه اول از او بیزار بود اما مادرش می‌گفت پس از ازدواج همه چیز درست می‌شود، ولی هیچ‌ چیز درست نشد، حتی وقتی فرزند ناخواسته‌اش به دنیا آمد.

او می‌گوید در 5 سال زندگی مشتركش آب خوش از گلویش پایین نرفته و بداخلاقی‌های شوهرش هم مزید بر علت شده است تا بیشتر از او بیزار شود، اما حالا دیگر شوهری در كار نیست. زن وقتی تعریف می‌كند كه چطور چاقو را تا ته در قلب شوهرش فرو برده است چشم‌هایش برقی می‌زند و خوشحال از این‌كه دیگر كابوس زندگی با او تمام شده است، هر چند حالا باید در انتظار طناب‌‌دار باشد، ولی انگار او مرگ را به زندگی ترجیح می‌دهد.

كم نیستند كسانی كه در سراسر دنیا روزهای جوانی خود را به پای همسری گذاشته‌اند كه هیچ علاقه‌ای به او ندارند و فقط اجبار، پیوندی مصنوعی میان آنها ایجاد كرده است؛ البته هیچ‌كسی به تداوم این قبیل ازدواج‌ها امیدی ندارد، هر چند بسیاری از افراد از روی اجبار و این‌كه پناهگاهی برای بازگشتن ندارند، تن به زندگی با كسی می‌دهند كه دیگران برایش انتخاب كرده‌اند.

این در حالی است كه ازدواج در همه ادیان به مثابه امری مهم و وسیله‌ای برای ایجاد فامیل از راه مشروع شناخته می‌شود، به طوری كه هیچ اجباری در آن پذیرفتنی نیست. در واقع ازدواج با توافق صریح و ضمنی دو طرف به وجود می‌آید، پس یكی از اركان اساسی عقد ازدواج رضایت طرفین است تا با تمایل كامل به ازدواج تن داده و با شناخت كامل همسر خود را انتخاب كنند و تشكیل خانواده دهند.

خداوند انسان را آزاد آفریده و به او حق داده تا با شخصی كه مطابق خواست اوست ازدواج كند، اما افراد نادانی هستند كه خود را فراتر از خواست دیگران می‌دانند و فرزندانشان را در بند خواهش‌های خود قرار می‌دهند؛ زیرا به گمان آنها هر كسی كه به خواست خود ازدواج كند كاری ناپسند انجام داده و معتقدند ما چون خودمان به زور ازدواج كرده‌ایم پس فرزندانمان هم باید این‌گونه زندگی كنند.

اما ازدواج‌های اجباری گاهی چنان است كه دختران را از كودكی به نام كسی نامزد می‌كنند كه از او هیچ شناختی ندارد و وقتی پا به سن ازدواج می‌گذارد سایه مردی كهنسال را بر سر خود می‌بیند كه با داشتن چند زن و همسر دیگر، شور جوانی را در وجودش می‌كشد و لبخند در گلویش به بغضی نهفته و درد آور بدل می‌شود.

هم اكنون در بسیاری از مناطق افغانستان، پاكستان و هند بیشتر خانواده‌ها از همان دوران كودكی به فرزندان خود می‌فهمانند كه آنها حق انتخاب همسر را در آینده ندارند و خانواده‌های پسر می‌گویند ما زنی می‌خواهیم كه در خانه همانند یك نوكر كار كند بخصوص این‌كه دختر باید از قوم و قبیله خود ما باشد، زیرا او به آداب و رسوم آشناست. آنها باور دارند چنین زنی اگر روزی در زیرشكنجه و كار زیاد یا در حین زایمان بمیرد كسی گریبان آنها را نمی‌گیرد و قوم و خویشی، جلوی خانواده عروس را می‌گیرد. بی‌تردید چنین ازدواج‌هایی از مهم‌ترین عوامل انحطاط خانوادگی است كه در دراز مدت یا كوتاه مدت بنیان زندگی را از هم پاشیده و نهایت آن بدبختی اعضای آن است.