خرید(مقاله درمورد روش های ضد بارداری)

مقاله درمورد روش های ضد بارداری|40063906|imv34011961|روش های ضد بارداری,حاملگی,امیزش ناپیوسته,امیزش انباشته,شستشو,آمیزش ساکسونی,ژلها و کرم های ضد حاملگی,دیافراگم های مهبلی,قرص ضد بارداری,رفع حاملگی پس از مقاربت,بستن مجرای تناسلی مرد,بستن لوله رحم,دانلود,دانلود مقاله,دانلود تحقیق
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان مقاله درمورد روش های ضد بارداری وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

**

عنوان تحقیق :

روشهای ضد بارداری

درس تنظیم خانواده

فهرستچگونه حاملگی به وجود می آید .................................................3

روشهای ضد بارداری ...................................................................3

1-آمیزش ناپیوسته ..................................................................4

2-آمیزش انباشته ....................................................................5

3-شستشو ..............................................................................5

4-آمیزش ساكسونی ...............................................................5

5-ژل ها و كرم های ضد حاملگی ...............................................6

6-دیافراگم های مهبلی ............................................................7

7-قرص ضد بارداری ................................................................. 9

8-رفع حاملگی پس از مقاربت .............................................. 10

9-داروهای ضد بارداری كاشتنی ................................................ 11

10-كاندوم(كاپوت) ................................................................ 12

11-بستن مجرای تناسلی مرد (وازكتومی) .................................13

12-بستن لوله های رحم ......................................................... 13

روشهای دیگر ضد بارداری ........................................................ 14

روشهای ضد بارداری جدید ....................................................... 14

چگونگی حاملگی به وجود می آید

دستگاه تناسلی زن در شكل زیر نشان داده شده است . این دستگاه از خارج به داخل شامل فرج مهبل رحم لوله های رحم و تخمدان ها است . در حول و حوش روز چهاردهم عادت ماهیانه یك تخمك از یكی از تخمدانها پرتاب میشود كه این تخمك وارد لوله های رحم می شود . برای اینكه این تخمك تبدیل به تخم گردد باید مقاربت بین زن و مرد انجام شود و اسپرم مرد از طریق انزال وارد رحم گردد . اسپرو خود را به تخمك می رساند و با آن لقاح می كند و تخم به وجود می آید . تخم در مخاط رحم جایگزین می شود و پس از گذشت 9 ماه تبدیل به جنین كامل می شود و به دنیا می آید .

روشهای ضد بارداریتا كنون روشهای گوناگون و متعددی برای پیشگیری از آبستنی ابداع شده است كه برخی از آنها بعلت زیان آور یا خطر ناك بودن بتدریج كنار رفته و فراموش شده است . مطالب این تحقیق شامل آخرین تحقیقات در مورد روشهای ضد بارداری می باشد .1- آمیزش ناپیوستهاولین تجربه بشر در مورد جلو گیری از بارداری روش (( آمیزش ناپیوسته )) است . این روش در تمام دنیا انجام شده و به اسامی مختلفی از قبیل روش ناكام و مراقب بودن نامیده می شود . در این روش مرد در هنگام انزال آلت تناسلی خود را از مهبل خارج می كند تا مایع منی وارد دستگاه تناسلی زن نشود. به این ترتیب از حاملگی جلوگیری بعمل می آید . از آنجا كه روش آمیزش ناپیوسته نیاز به تعلیمات خاص و ابزار ویژه ای ندارد به اندازه كافی مورد توجه قرار نگرفته است . این روش در هر شرایطی قابل انجام است و هیچگونه عوارضی برای زن یا مرد ایجاد نمی كند . با انجام این روش خطر ابتلا زن به سرطان دهانه رحم كاهش می یابد و بعنوان یك را پیشگیری از سرطان رحم بشمار میرود .فوائد : این روش نیاز به صرف هزینه آماده سازی قبلی وسایل خاص و اقدامات پزشكی ندارد . این روش برای زن هیچگونه عوارضی ندارد و در هر شرایطی قابل انجام است . در برخی مطالعات خطر حاملگی در این روش 17 درصد محاسبه شده است در حالی كه خطر حاملگی در استفاده كنندگان از كاندوم و دیافراگم 14 درصد و در روش پرهیز دوره ای 38 درصد بوده است . توجه داشته باشید كه ریختن مقداری از مایع منی در اطراف دستگاه تناسلی خارجی زن خطر جدی از نظر حاملگی ندارد و احتمال حاملگی در آن بسیار ناچیز است .مضرات : تعدادی عوارض فیزیكی و روانی برای این روش ذكر شده است ولی هیچیك قابل توجه نیست . مهمترین مسئله در این روش عدم تمایل برخی افراد برای آمیزش انباشته است و بهترین كار آن است كه زوجین از ابتدای ازدواج به این روش عادت كنند .2-آمیزش انباشتهدر این روش مرد باید از انزال جلوگیری كند و هر بار كه احتمال انزال پیش می آید بایستی آلت تناسلی را خارج نماید و بوسیله تمركز روانی از انزال جلوگیری كند . به این ترتیب مقاربت طولانی و پر لذت برای زن و مرد ( بویژه زن ) فراهم می شود . در این روش اصلا انزالی صورت نمی گیرد . آمیزش انباشته روش نسبتا دشواری است و برای همه كس قابل انجام نمی باشد و مطالعات زیادی در مورد آن انجام نشده است . خطر حاملگی در این روش نسبتا زیاد است و جز روشهای ضد بارداری مطمئن بحساب نمی آید .