خرید(مقاله بررسی شرایط ازدواج و عقد)

مقاله بررسی شرایط ازدواج و عقد|39013350|imv34011961|تحقیق ازدواج,مقاله ازداوج,تحقیق درباره ازدواج,پایان نامه ازدواج,شرایط ازدواج,مقاله بررسی شرایط ازدواج و عقد,جهيزيه ,نكاح ,طلاق ,نفقه
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان مقاله بررسی شرایط ازدواج و عقد وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

قسمتی از متن:
در زمانهاي قديم، خانواده‌ها به شدت معتقد و پاي بند به جهيزيه بودند و حتماً براي دختران خودشان در حد بضاعت و توانائي، جهيزيه تهيه مي‌كردند اما در عين حال توجه داشتند كه جهيزيه پيش از حمل به خانه داماد، صورت برداري بشود و به اصطلاح رايج در آن زمان‌ها، جهيزيه را سياهه مي‌كردند و سياهه را در جاي امن، مثلا لاي اوراق قرآن مجيد قرار ميدادند تا اگر احتمالا بين زن و شوهر اختلافي پيش آمد و مخصوصاً اگر زوج به جدائي منجر گرديد، جهيزيه زن را به هر صورتي كه درآمده بود، به موجب سياهه از پيش تهيه شده، به خانه پدر برگرداندند.
متاسفانه در زندگي امروزي، به ويژه در شهرهاي بزرگ با آنكه گاهي جهيزيه هنگفت به دختر مي‌دهند، اما از تهيه ليست و فهرست دقيق جهيزيه خودداري مي‌كند. و از آن بدتر، چنانچه احيانا خانواده دختر، ليستي هم تهيه كرده باشد، ليست را به امضا داماد و شهود و مطلعين نمي‌رساند. . . . ، و شايد كه رودبايستي ها مانع از اين اقدام درست و به جا شده است.

فهرست:
شرايط ضمن عقد يا عقد خارج لازم
جهيزيه
قابليت صحي براي ازدواج
در موانع نكاح
در نكاح منقطع
در حقوق و تكاليف زوجين نسبت به يكديگر
در انحلال عقد نكاح
در طلاق مبحث اول- در كليات
در اقسام طلاق
كتاب هشتم- در اولاد
در نسب
در نگاهداري و تربيت اطفال
در ولايت قهري پدر و جد پدري
كتاب نهم – در خانواده
فصل اول – در الزام به انفاق
در غايب مفقودالاثر
در موارد عزل قيم
فصل پنجم- در خروج از تحت قيمومت
پاسخ به سوالات حقوقي شما
حق اختيار مكان
نفقه حق مسلم است
مفهوم حضانت و معني ولايت
ارث زن در ازدواج موقت . . . ؟!
قوانين قيموميت مادران