خرید(مقاله استفاده ايمن از وسايل و تجهيزات كار)

مقاله استفاده ايمن از وسايل و تجهيزات كار|39005751|imv34011961|دانلود پروژه,دانلود مقاله,دانلود پایان نامه,دانلود تحقیق,مقاله استفاده ايمن از وسايل و تجهيزات كار,مقاله وسايل و تجهيزات كار,دانلود مقاله کار,ایمنی در کار,نردبانها,ماشينهاي مته,ليفتراكها,انتشارات HSE,وسايل و تجهيزات
پژوهشگر گرامی،شما با عنوان مقاله استفاده ايمن از وسايل و تجهيزات كار وارد وب سایت شده اید برای دریافت فایل می توانید به ادامه مطلب بروید.

:

مقـدمه
:
هر ساله، تعدادي حوادث در زمينه استفاده از تجهيزات و وسايل من جمله ماشين آلات رخ مي دهد. تعدادي از اين حوادث جدي و تعدادي نيز حتي مرگ‌آور بوده است.
اين نشريه با ارائه مثالهاي ساده و نظريات عملي خود مي‌كوشد تا بفهماند چطور شما مي‌توانيد ريسك و خطرات كار با اين تجهيزات را كاهش و يا حتي حذف نمائيد. و اين مسئله تمام كارخانه‌ها و مشاغل را پوشش مي دهد. و البته اينكار بطور عمده براي اين است كه التزامي براي استفاده از وسايل و تجهيزات كار ايجاد نمايد و مشخص كند كه چطور از اين وسايل استفاده كنند اگر شما يك كارگر مدير يا سرپرست هستيد و يا وسايل را براي استفاده، كرايه يا امانت مي دهيد اين نشريه به شما كمك خواهد كرد كه چطور احتمال وقوع حوادث را كاهش دهيد.
حوادث نه تنها باعث آسيب و صدمه به انسان مي شوند بلكه از نظر مادي نيز زيانها و لطمات جانبي خواهد داشت براي مثال از دست رفتن ساعت كاري بعلت حادثه، آموزش حين بروز حادثه به پرسنل – حق بيمه – جريمه ها و اتلاف وقت مدير كه صرف اين كار مي شود جزء زيانهاي مستقيم و غيرمستقيم اين حوادث محسوب مي شود. بوسيله استفاده ايمن، تعمير و نگهداري خوب تجهيزات و وسايل آموزش كافي شما مي توانيد از بروز حوادث، پيشگيري و همچنين هزينه هاي مالي جانبي را كاهش دهيد .
اين نشريه به جزئياتي كه در قانون وجود دارد اشاره نمي كند اما اطلاعاتي عملي مهمي را به شما ارائه مي دهد كه چه بايستي انجام دهيد. براي مثال در بعضي عمليات، شما اطلاعات بيشتري نياز خواهيد داشت. اگر مي خواهيد دستگاهي بسازيد يا تغيير و تحولي در دستگاه بدهيد و يا قطعه بر روي آن نصب كنيد (مثلاً در خط توليد) شما احتمالاً نياز به مشاوره با يك مهندس خوب را خواهيد داشت كه از استانداردها آگاه باشد اگر شما اطلاعات بيشتري در زمينه قانون يا ديگر انتشارات خواستيد كه راهنمايي هاي بيشتري در زمينه انتخاب، معيارهاي حفاظتي و استفاده ايمن از انواع ويژه ماشين‌آلات يا ديگر تجهيزات و وسايل كار را در اختيارتان قرار دهد به بخش انتشارات HSE مراجعه كنيد .

فهرست:

استفاده ايمن از وسايل و تجهيزات كار
مقدمه
وسايل و تجهيزات كار چيست
براي كار چه چيزهايي نياز داريم
در استفاده از وسايل و تجهيزات چه ريسكهايي وجود دارد
شناسايي ديسك
آيا ما مي توانيم اين ريسكها را كاهش دهيم؟
استفاده از وسايل مناسب و سالم براي كار
از ايمن بودن ماشين آلات و تجهيزات اطمينان حاصل كنيد
كرايه و امانت دادن وسايل و ابزار كار
حفاظ‌گذاري قسمتهاي خطرناك ماشينها
انتخاب صحيح كنترل كننده ها
استفاده ايمن از وسايل و تجهيزات متحرك
اطمينان حاصل نمائيد كه ماشين‌آلات و تجهيزات بصورت ايمن تعمير و نگهداري مي‌شوند .
نگهداري و تعميرات را بصورت ايمن انجام دهيد
تعليم و آموزش كارگران
چه اقدامات انضباطي در حين فعاليتها بايستي انجام شود
نردبانها
ماشينهاي مته
ليفتراكها
انتشارات HSE
اطلاعات بيشتر